ortopédiaközpont logo
ortopédiaközpont.huCsípő- és térdprotézis beültetése magyarországi magánklinikán

Az ár-érték arány dönt, ha magánortopédiára megyünk

mutet.webp

A magánellátást igénybe vevők elsősorban az ár-érték arányt nézik, amikor szolgáltatót választanak: 28 százalékuknál ez a fő döntési szempont, 68 százaléknál szerepel a szempontok között. Bár az árak sok tényezőtől függnek, az biztosan megállapítható, hogy 2022-ben jelentős, 20% körüli, egyes esetekben ennél nagyobb áremelkedés történt a magánszolgáltatóknál.

A kórházi várólisták növekedése évek óta tart az állami rendszerben, drasztikus emelkedése főként a COVID-járvány magyarországi megjelenésével hozható összefüggésbe, kezdetben a várakozási idő a korlátozások miatt halasztott műtétek miatt nőtt meg, viszont csökkent a betegszám, mivel sokan nem mentek el, még orvoshoz sem jártak, bár nem is mindig lehetett. Sőt, nem vettek részt azokon a szűrővizsgálatokon sem annyian, amely alapján a műtéti előjegyzés megtörténhetett volna. Már akkor lehetett tudni, hogy a járvány enyhülése, a korlátozások feloldása a várólisták felduzzadásához vezet, és ez meg is történt.

Tizenegyezren várnak térdprotézisre!

Nőt a műtét előtt álló betegek létszáma számos életminőséget érintő kórházakban történt. Közel 20 ezren várnak térd- és csípőműtétre az állami rendszerben: a NEAK adatai alapján (a megelőző 6 hónapot figyelve) csípőprotézis-beavatkozásra átlagosan 134 napot kell várni, a legtöbbet, 499 napot a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházban. A térprotézis-műtétek esetében átlagosan 222 napot kell időzni a betegeknek, mire sorra van szükség, a legtöbbet a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet várnak a betegekre, 695.

Nem kérdés, hogy a várakozás alatt romolhat a beteg állapota, később esetleg a felépülési idő is hosszabb lehet. Évekig együtt élni csípő-, vagy térdfájdalommal a mindennapi életet is megnehezíti.

A NEAK által nyilvántartott beavatkozások többségét magánúton is el lehet végeztetni, ha valaki nem tud várni. Jól látszott, a pandémia felerősítette a magánegészségügyi szolgáltatások iránti, évek óta növekvő keresletet. A legtöbben jellemzően szűrővizsgálatokon vesznek részt vagy nőgyógyászati ellátásért fordulnak a magánszolgáltatókhoz, viszont a járvány óta jelentősen megnyúlt várólisták azt eredményezhetik, hogy nagyobb beavatkozások esetében is egyre többen mennek magánklinikákra, ha műtét előtt állnak.

Csípő- és térdprotézis: hol, mennyiben kerül a műtét?

A magánellátásban korábban részt vett vevők elsősorban az ár-érték arányt nézik, amikor szolgáltatót választanak; 28 százalékuknak ez a fő döntési szempont, 68 százaléknál szerepel a szempontok között – derül ki egy kutatásból. Bár az árak sok tényezőtől függnek, az biztosan megállapítható, hogy 2022-ben jelentős, 20% körüli, egyesszolgáltató nagyobb áremelkedés történt a magánknál a csípő - és térdprotézis -műtétek esetében. 

A Budai Egészségközpontban a csípőprotézis, illetve a térdprotézis- beavatkozás 2,1 millió forintra rúg. Az áremelkedés tavalyhoz közel 25 százalékos. A Doktor24-nél a csípőprotézis- és a térdprotézis-műtét 1 millió 920 ezer forinttól elérhető el. A Duna Medical klinika a csípőprotézis-műtét és a teljes térdprotézis-műtét 1 millió 730 ezer forint, a műtéti ára magában foglalja a beavatkozást követő 3 napos kórházi ápolás és rehabilitáció díját, de nem tartalmazza a beültetésre kerülő implantátum árát (ez 399-450 ezer ezer forint). forint). Ha speciális implantátum beültetése szükséges, úgy az ára eltérhet az árlistában ajánlott, vagyis a műtét és az implantátum egyben már 2 millió forint felett van. A Medicovernél a csípőprotézis- és térdprotézis-beültetés is 1 millió 250 ezer forinttól indul, 200 ezerrel többe, mint 2022-ben, az ár ebben az esetben sem tartalmazza a protézis költségét. A TritonLife Róbert Kórházban csak a protézis beültetése 1 millió 999 ezer forintba kerül, pluszban még az implantátumot is ki kell fizetni. Itt az OPS, azaz mozgásanalízis alapú csípőprotézis-műtét 2.399 ezer forint, az egyedi gyártású csípőprotézis-beültetés pedig közel 4 millió forintért kerül. Az Emineo Magánkórház 1.771 ezer forintért végez csípőprotézis-műtétet, a teljes térdprotézis-beültetést 1.847 ezer forintért vállalja, PSI számítógépes tervezést kérünk egyedi beültetőeszközökkel, akkor 1.891 ezer forintért tehető a díjazás, ehhez pedig jön a protézis. A Wáberer Medical Center árai: csípőprotézis beültetése minimál invazív eljárással 1.950 ezer forint, térdprotézis-műtét számítógépes műtéti tervezéssel 1.750 ezer forint. Egy Dr. Rose csípő- és térprotézis-beültetést is 2 millió 380 ezer forinttól végez, ez 180 ezer forintos emelés tavaly óta. Ez az ár sem tartalmazza az implantátumot. Azt figyelhetjük meg, hogy a protézis ára 400-600.000 forint között mozog a magánklinikákon.

share-ico

Megosztás

fb-icoFacebookemail-ico

Másolás vágólapra

Vágólapra másolva!